Teplé polievky pre utečencov

Článok

Teplé polievky pre utečencov


Počet ukrajinských utečencov, ktorí hľadajú bezpečie pred vojnovým konfliktom na našom území, mierne stúpa. Po príchode do nášho mesta je prvým miestom, do ktorého zamieria, Centrum prvého kontaktu na Staničnom námestí. Centrum funguje od marca a otvorené je 24 hodín, 7 dní v týždni.

„Denne v centre prenocovalo približne 50 Ukrajincov, v súčasnosti sa ich počet zvyšuje. Celkovo využíva toto centrum priemerne 240 ľudí denne, štvrtina z nich zostáva aj cez noc,“ hovorí Adriana Čurajová, manažérka centra.

Ukrajinským utečencom sme pomáhali od začiatku vojenského konfliktu na Ukrajine.

Darovali sme postele, obedy, robili sme zbierky – finančné aj materiálne, poskytujeme im ubytovanie v našom stredisku v Medzeve.  Ich osud nám nie je ľahostajný.

Aj keď máme v súčasnosti otvorenú zbierku pre Arcidiecéznu charitu, ktorá pomáha slovenským rodinám v núdzi, nezabúdame ani na utečencov. Opäť podávame pomocnú ruku, tentoraz v podobe jedla. Od dnes budú do Centra prvého kontaktu distribuované teplé, husté polievky, na prípravu ktorých sme poskytli finančné prostriedky Slovenskému Červenému krížu.

„Každý deň budeme mať približne 50 porcií takýchto polievok, ktoré budú variť v kuchyni Červeného kríža,“ hovorí Adriana Čurajová a dodáva: “Ak sa situácia dramaticky nezmení, budeme môcť polievky podávať do konca roka.“

Foto. freepik.com

 

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa