Sviatky v ZOO

Článok

Sviatky v ZOO


Zoologická záhrada Košice pripravila na nadchádzajúce sviatočné dni bohatý program pre svojich návštevníkov. Do programu pravidelných komentovaných kŕmení zaradila na Bielu sobotu a Veľkonočnú nedeľu komentované kŕmenie makakov magotov  o 10:30. Chovatelia im okrem iného naservírujú celkom netradične maškrty ako sú oriešky, kukurica, ovocie či semienka.

V pondelok sa môžu návštevníci tešiť na veľkonočnú nádielku v pavilóne exotária. O 10-tej hodine dostanú svoju kŕmnu dávku celkom inak korytnačky a o 10:15 len o pár metrov ďalej, zažijete stretnutie s lemurmi kata. Inak všetky komentované kŕmenia platia podľa denného harmonogramu u tuleňov, surikát, ale keďže sú sviatky, neprídete ani o tzv. medový strom vo výbehu medveďov hnedých. V prípade priaznivého počasia nezabudnite na malpy. Komentované kŕmenie tučniakov nateraz nebude, keďže všetky páry sedia v hniezdach.

Po zimnej prestávke je už väčšina zvierat vo vonkajších expozíciách. Africké antilopy a papagáje budú ešte pár dní v chovateľskom zázemí. Návštevníci sa však môžu tešiť už na dve mláďatá tiav dvojhrbých, malého byvola vodného, ale aj zebu. Hneď pri vstupe neprehliadnite najmladší prírastok páru lemurov kata.

Novinkou pre návštevníkov je aj korytnačka hviezdicová, pôvodom z Indie, ktorá našla nový domov v pavilóne minivivária. V kŕdli plameniakov najmä môžete pozorovať vlaňajšie mláďatá plameniakov.

Počas veľkonočných sviatkov máte tiež skvelú možnosť pozorovať rysy. Keďže stromy sú stále bez lístia, samicu ľahko odhalíte v korune stromu.  

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa