HC Košice burcuje komunitu vstupným už od 7 eur, deti od 1 eura

Článok

HC Košice burcuje komunitu vstupným už od 7 eur, deti od 1 eura


Hráčov HC Košice čakajú na prelome januára a februára štyri domáce zápasy. Tie sú dôležité tak z hľadiska športového, ako aj ekonomického. Okrem súperov v Tipos Extralige klub bojuje aj s extrémne vysokými cenami za energie a verí, že toľko sľubovaná pomoc a opatrenia štátu pomôžu športu.

HC Košice: “Klub naďalej hľadá a kontaktuje potenciálnych sponzorov v regióne i mimo neho. V Steel aréne sú naplánované prvé podujatia, spustilo sa aj verejné korčuľovanie. Najväčšou pomocou by však bola návšteva hokejových zápasov, ktorá by pomohla hokejistom i samotnej aréne.”

Návštevnosť na štadióne zatiaľ nedosiahla čísla z “predCovidového” obdobia a zaostáva za očakávaniami. Situácii neprospievajú ani aktuálne ekonomické výsledky, vysoká inflácia a stav spoločnosti. Jediným zápasom, ktorý presiahol priemer bol duel proti Slovanu koncom novembra. Ten sa však tiež nepodarilo vypredať.

HC Košice: “Ceny vstupeniek sme upravili na minimum. V niektorých sektoroch je to cena 7 eur, za ktorú sa predávali vstupenky pred 10 rokmi. Aj napriek zložitej situácii podporujeme návštevnosť detí, pre ktoré je cena na symbolickej úrovni 1 eura. Ceny na zápas so Slovanom Bratislava však budú už tradične o niečo vyššie.”

Nadchádzajúce zápasy sa odohrajú v atraktívnych piatkových a nedeľňajších termínoch. Trhákmi budú duely proti Slovanu (3. 2.) a Michalovciam (29. 1.), po dlhšom čase v Košiciach privítajú aj Banskú Bystricu (27. 1.) a Nitru (5. 2.).

HC Košice: “Pozývame a vyzývame k mobilizácii všetkých členov športovej komunity. Budúcnosť nielen hokeja, ale všetkých kolektívnych športov v Košiciach závisí od záujmu verejnosti. Budeme radi ak nás prídu podporiť firmy, inštitúcie a aj školy, ktoré môžu hokej využiť ako spoločenskú teambuildingovú akciu pre svojich zamestnancov, partnerov či žiakov. Okrem HC Košice je v hre aj osud energetickou krízou zasiahnutej Steel arény, bez ktorej si Košice dokáže predstaviť len málokto. Tešíme sa na vašu návštevu a vopred ďakujeme za podporu.”

Vážení fanúšikovia HC Košice, dovoľujeme si pozvať vás do Steel arény na zápasy Tipos Extraligy:

  • HC '05 Banská Bystrica - piatok 27. 1. o 17:30
  • HK Dukla Ingema Michalovce - nedeľa 29. 1. o 18:30
  • HC Slovan Bratislava - piatok 3. 2. o 18:00
  • HK Nitra - nedeľa 5. 2. o 17:00

>> KÚPIŤ VSTUPENKU <<

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa