Primátor odovzdal Cenu mesta Košice Miroslavovi Kiraľvargovi

Článok

Primátor odovzdal Cenu mesta Košice Miroslavovi Kiraľvargovi


Vo štvrtok. 7. mája vyvrcholili oslavy Dňa mesta Košice tradičným ceremoniálom, na ktorom boli ocenení Košičania, ktorí sa významnou mierou zaslúžili o podporu, rozvoj či šírenie dobrého mena mesta. 

Cenu mesta Košice odovzdal primátor Jaroslav Poláček viceprezidentovi U. S. Steel Košice pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslavovi Kiraľvargovi za mimoriadny dlhodobý prínos k rozvoju mesta a priemyslu v európskom kontexte a podporu spolupráce s mestom Košice v oblasti kultúry, vzdelávania, dobrovoľníctva a športu.

Miroslavovi Kiraľvargovi k oceneniu zablahoželali aj kolegovia Mike Piekut, Isao Takenami, Elena Petrášková a Silvia Gaálová.

Mike Piekut, zastupujúci prezident U. S. Steel Košice:
"Miro významne prispieva k rozvoju komunity, zohráva v našej spoločnosti kľúčovú úlohu  v spolupráci s mestom. Je to aj pre nás veľká česť, že dnes získal toto ocenenie."

Isao Takenami, viceprezident pre stratégiu:
"Blahoželám Mirovi k významnému oceneniu za jeho prínos pre rozvoj komunity a spoločnosti."

Elena Petrášková, viceprezidentka a generálna právna zástupkyňa:
"Sme na Mira hrdé. Ocenenie si zaslúžil za svoju dlhoročnú prácu, ktorú robí pre našu spoločnosť a zároveň aj pre mesto."

Silvia Gaálová, viceprezidentka pre financovanie:
"Sme radi, že máme človeka, ktorý reprezentuje nielen našu spoločnosť, ale ocenilo ho tiež mesto Košice. Miro je osobnosť známa aj v rámci Slovenska. Želáme mu všetko dobré."

"Mám rád poriadok. Poriadok nielen navonok, ale aj v medziľudských vzťahoch. Som presvedčený, že mesto Košice prekvitá preto, že tu sú dobré medziľudské vzťahy. Toto si udržiavajme navzájom aj medzi predstaviteľmi mesta a tými, ktorí tu pracujú a žijú,“ povedal Miroslav Kiraľvarga, ktorému k udeleniu významného ocenenia blahoželáme aj my.

Foto: Ján Kisucký

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa