Vo štvrtok. 7. mája vyvrcholili oslavy Dňa mesta Košice tradičným ceremoniálom, na ktorom boli ocenení Košičania, ktorí sa významnou mierou zaslúžili o podporu, rozvoj či šírenie dobrého mena mesta.
Cenu mesta Košice odovzdal primátor Jaroslav Poláček viceprezidentovi U. S. Steel Košice pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslavovi Kiraľvargovi za mimoriadny dlhodobý prínos k rozvoju mesta a priemyslu v európskom kontexte a podporu spolupráce s mestom Košice v oblasti kultúry, vzdelávania, dobrovoľníctva a športu.
Miroslavovi Kiraľvargovi k oceneniu zablahoželali aj kolegovia Mike Piekut, Isao Takenami, Elena Petrášková a Silvia Gaálová.
Mike Piekut, zastupujúci prezident U. S. Steel Košice:
"Miro významne prispieva k rozvoju komunity, zohráva v našej spoločnosti kľúčovú úlohu v spolupráci s mestom. Je to aj pre nás veľká česť, že dnes získal toto ocenenie."
Isao Takenami, viceprezident pre stratégiu:
"Blahoželám Mirovi k významnému oceneniu za jeho prínos pre rozvoj komunity a spoločnosti."
Elena Petrášková, viceprezidentka a generálna právna zástupkyňa:
"Sme na Mira hrdé. Ocenenie si zaslúžil za svoju dlhoročnú prácu, ktorú robí pre našu spoločnosť a zároveň aj pre mesto."
Silvia Gaálová, viceprezidentka pre financovanie:
"Sme radi, že máme človeka, ktorý reprezentuje nielen našu spoločnosť, ale ocenilo ho tiež mesto Košice. Miro je osobnosť známa aj v rámci Slovenska. Želáme mu všetko dobré."
"Mám rád poriadok. Poriadok nielen navonok, ale aj v medziľudských vzťahoch. Som presvedčený, že mesto Košice prekvitá preto, že tu sú dobré medziľudské vzťahy. Toto si udržiavajme navzájom aj medzi predstaviteľmi mesta a tými, ktorí tu pracujú a žijú,“ povedal Miroslav Kiraľvarga, ktorému k udeleniu významného ocenenia blahoželáme aj my.







