Opäť pomôžeme s rekonštrukciou v Klube Forresta Gumpa

Článok

Opäť pomôžeme s rekonštrukciou v Klube Forresta Gumpa


Klubu Forresta Gumpa sme v rámci Dní dobrovoľníkov pomohli už niekoľkokrát. Naposledy minulý rok, kedy sa tam tradične stretli členovia odborovej organizácie OZ KOVO. Inak tomu nebude ani tento rok.

Klub je miestom, kde sa stretávajú dospelí so zdravotným znevýhodnením, špecializujúce sa najmä na potreby ľudí s mentálnym postihnutím.  V bezpečnom a podnetnom prostredí tu nadväzujú sociálne kontakty a rozvíjajú svoje  schopnosti a zručnosti potrebné pre čo najväčšiu samostatnosť v každodennom živote.

Riaditeľka Klubu Forresta Gumpa Lucia Tažiková priblížila históriu tejto neziskovej organizácie:

“Na Železníkoch prevádzkujeme už trinásty rok denný stacionár, ktorý aktuálne navštevuje 27 klientov so zdravotným znevýhodnením. O naše služby je záujem, preto sa rozširujeme. Začínali sme s kapacitou 12 klientov v roku 2014, o pár rokov s kapacitou 16 klientov a od roku 2025 máme priestory prispôsobené a schválené pre 20 klientov. Pred rokom sme dostali za zvýhodnený nájom od mesta Košice ďalšie priestory, ktoré sú v susedstve stacionára. Aktuálne, už viac ako rok ich rekonštruujeme, budú slúžiť na týždenný pobyt pre ďalších 9 klientov. Budovu rekonštruujeme svojpomocne, preto je pre nás užitočná každá ochotná ruka.”

Pri spomínanej rekonštrukcii pomáhali naši odborári už minulý rok, dokonca dvakrát. Čo nestihli v exteriéri kvôli nepriazni počasia, dokončili o pár týždňov neskôr. Tentokrát pomôžu so stavebnými prácami v interiéri, umytím okien, maľovaním oplotenia a vstupnej striešky, aj prípravou terénu pre stavbu vonkajšieho parkoviska. Priestory tak budú o krôčik bližšie k tomu, aby slúžili tým, ktorí tu zmysluplne a radi trávia svoj čas. 

Fotografia: archív Klubu Forresta Gumpa

 

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa