Luxusné sladkosti dostane 8 výhercov súťaže WIN

Článok

Luxusné sladkosti dostane 8 výhercov súťaže WIN


Do súťaže, ktorú organizovala Ženská sieť (WIN) pri príležitosti Dňa matiek sa zapojilo 26 ľudí (z toho boli iba dvaja muži).  Prišli nám mnohé veľmi pekné odpovede o predstavách ideálne prežitého Dňa matiek. Niektoré sme už uverejnili, ďalšie zverejňujeme dnes.

Na konci článku sa dozviete, kto získa sladkú odmenu.

Anita Flašková Hozová

Môj Deň matiek nie je až tak o veľkých snoch. Už niekoľko rokov deň voľna (poskytnutý od zamestnávateľa), pod názvom „Matky“ ,trávim s dvoma mne blízkymi ženami/matkami – priateľkami a kolegyňami, s ktorými si doprajeme deň pre seba. Niekedy na chalupe, niekedy na výlete. Minulý rok sme si urobili piknik na Šarišskom hrade a bol to jeden z tých dní, keď človek cíti pokoj, vďačnosť a radosť z obyčajných chvíľ.

Rita Huňadyová

Na Deň matiek neočakávam nič veľké, drahé, či neskutočne prekvapujúce. Deň matiek vždy padne na nedeľu, a teda je priestor sa vyšantiť. Cez víkend si chodievam zabehať, zrána pred raňajkami je to najlepšie.  Pôjdem aj v Deň matiek. A keď sa vrátim, na  stole ma budú čakať famózne raňajky -japonské lievance, hebké ako pena,  s čerstvým ovocím a jogurtom. „Mňamka“ z lásky vlastnoručne pripravovaná, teda rukami mojich dcér.  K tomu mätový čaj, pretože bez neho mi nezačína žiadne ráno a moju obľúbenú kávičku z obľúbenej šálky s mojim menom. K tomu vo váze kvety, ideálne tulipány, keďže je sezóna. A „topka“, ktorá ma poteší najviac.... to, že pri mne sedia moji najbližší, moje dve dcéry a spolu si dáme tieto láskyplné raňajky. Po takých raňajkách, ktoré sa dokážu predĺžiť až do obedných hodín už nemusím zažiť nič veľké. Prečo? Pretože také ráno mi urobí celý deň. A prečo to viem tak dokonalo popísať? Pretože sa môj vysnívaný Deň matiek deje presne takto každučký rok.

Henrieta Semanová

V prvom rade sa chcem poďakovať zamestnávateľovi za deň voľna, ktorý nám ženám v práci poskytuje na oddych. Využijem ho na  cyklistický výlet  v prírode s manželom a synom. Je to pre mňa zdroj energie a forma relaxu.

Elena Štecová

Na deň matiek by som si nepriala žiadne kvety aj keď potešia vždy, ale priala by som si TICHO. Ako mama štyroch detí dávam každý deň „všetko“ druhým,  a preto by som chcela byť niekde sama, v tichu, v lese, v prírode,  zobudiť sa pri speve vtákov, šume lesa,  žblnkotajúceho  potoka. Piť kávu ktorá nevychladne . Len ja a príroda,  Boh a pokoj. Nie preto,  že chcem odísť od rodiny, len sa chcem vrátiť k nej  pokojnejšia, prítomná  a vďačná.

Elena Bohunická

PLÁN:

  1. Nikomu nepoviem, že mám voľno, aj keď si ho určite zaslúžim.
  2. Ráno budem dlhšie vylihovať a prvú kávu vypijem ešte v posteli.
  3. Celý deň budem v pohode, pôjdem ku kozmetičke, kaderníčke, kúpiť si niečo pekné na seba a pre seba
  4. Kávu si dám niekde v kaviarni a večer si vyložím nohy na stôl, dám si pohár dobrého vína a budem šťastná, prešťastná, že mám nový účes, vyzerám mladšie a mám niečo nové v skrini

SKUTOČNOSŤ:

  1. Nikomu nepoviem, že mám voľno, aj keď si ho určite zaslúžim.
  2. Budem síce v posteli dlhšie vylihovať, ale už tak trochu so zlým svedomím, pretože svieti slnko a záhrada volá.
  3. Konečne vstanem, rýchlo vypijem kávu v záhrade,  postojačky. Porýľujem, vyplejem burinu a polejem kvietky.
  4. V kúpeľni, keď si po práci v záhrade umývam ruky, zistím, že kôš so špinavou bielizňou „preteká“,  a tak zapnem práčku.
  5. Hm, som doma, mohla by som aj niečo špeciálne uvariť a upiecť, čo bežne nevarím, lebo to zaberie kopec času. A kým sa varí a pečie, mohla by som utrieť prach?
  6. Pozriem sa na hodinky a zistím, že už nestíham ani kozmetičku a kaderníčku, a tak im volám, že neprídem, nech mi dajú iný termín a kúpiť si niečo na seba a pre seba sa mi už tiež nechce.
  7. Kávu si dám doma a večer si vyložím nohy na stôl, dám si pohár dobrého vína a zaspím.

Líderka WIN Brigita Kurucová dnes vyžrebovala 5 žien, ktoré od Ženskej siete dostanú luxusné čokoládový boxy.

Sú nimi: Beáta Lešková, Darina Michalenková, Henrieta Semanová, Elena Štecová a Elena Bohunická.

Keďže sme sľúbili oceniť aj troch mužov a príspevky nám poslali iba dvaja, obaja získavajú čokoládové dezerty. Sú nimi: Patrik FarkašRobert Šosták.

Čo so sľúbeným tretím dezertom? Vyžrebovali sme spomedzi odpovedajúcich žien ďalšiu výherkyňu, ktorou je  Anita Flašková Hozová.

Výhercom odovzdáme ceny v stredu.

 

Prihláste sa a získajte prístup k zaujímavému obsahu

Prihlásiť sa